Deri Cüzdan / Mini Çanta Dikim Atölyesi

@hayaliislerdukkani Handegül Terken ile Cüzdan / Mini Çanta Dikim Atölyesi’nden görüntüler. Handegül Hanım'a ve katılımcılara teşekkür ederiz. Geleneksel sanatlarımızı eğlenceli atölye faaliyetleri çerçevesinde yaşattığımız etkinliklerimiz haftalık olarak devam edecektir.

Bez Çanta Boyama Atölyesi

Bez çanta boyama atölyemizin düzenlenmesini sağlayan @sulu.tasarim Pınar Ülgener’e ve katılımcılara  teşekkürlerimizi sunarız. Müzemizin kafe kısmı @kemankesankahve içerisinde gerçekleştirdiğimiz haftalık kültür etkinliklerimiz düzenlenmeye devam edecektir.

Kütük Boyama Atölyesi

Kütük boyama atölyemizde sanatsal tekniklerini katılımcılarımızla paylaşan @sulu.tasarim Pınar Ülgener’e teşekkür ederiz. Ayrıca sosyal mesafe, sınırlı katılım ve maske takma kurallarına uyum konusunda titizlik gösteren katılımcılara hassasiyet ve anlayışlarından ötürü teşekkürlerimizi sunarız. Müzemizin kafe kısmı @kemankesankahve içerisinde gerçekleştirdiğimiz haftalık kültür etkinliklerimiz düzenlenmeye devam edecektir.

İstanbul’un Fethinde Türk Okçularının Rolü Hakkında Konferans

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Galip Çağ @galipcag ile gerçekleştirdiğimiz konferansta İstanbul’un Fethinde Türk Okçularının Rolü konusunu ele aldık. Galip Çağ hocamıza ve katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız. “Türk hünerini ihya ile şerefyâb olalım.” ilkesiyle yürüttüğümüz Türkpusat Kültür Araştırmaları çerçevesinde araştırma faaliyetlerimiz devam edecektir. Türkpusat Kültür Araştırmalarında aktif rol oynamak isterseniz info@turkpusat.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz. Türkpusat [...]